Uudised

7.-9. klassi õpilaste keskkonnateadlik õppekäik 30. septembril 11. oktoober anne

30. septembril võtsid Roela Kooli 7.-9. klassi õpilased osa keskkonnahariduse õppeprogrammist „Lahemaa joad ja karst“. Programm viidi läbi Nõmmeveski, Joaveski ja Vasaristi jugade juures.

Kui esialgu tundus, et ilm on külm, aga peagi säras soe päike ja õppekäik möödus meeldivalt. Programmi raames tutvuti jõeäärse elustikuga, uuriti juhendaja abiga mis on joa ja kose vahe, mis on karst, kanjonorg ja hüdroelektrijaam ning millised on nende võimalikud keskkonnamõjud. Joaveskil saime näha ka head näidet töötavast kalatrepist, mis on kaladele abiks paisu ületamisel.

Sellised õppekäigud laiendavad silmaringi ning aitavad tutvuda Eestimaa kaunite paikadega, kuhu muidu ei pruugi sattuda ega neist midagi teada.

Tõesti - milleks minna välismaad avastama, kui kodumaale on peidetud looduskauneid paiku, kus matkata või pidada üks mõnus piknik joa, karsti või kose ääres.