Õppetöö

Huvitavat lugemist

Kohustuslik kirjandus klasside kaupa.

 

4.-5. klass

  • A. Pervik "Arabella, mereröövli tütar"
  • A. Pervik "Kunksmoor ja kapten Trumm"
  • A. Pervik "Väikesed vigurijutud"
  • E. Raud "Naksitrallid"
  • E. Raud "Jälle need naksitrallid"
  • T. Seero "Kaarel teab"
  • T. Seero "Jürimari pere lood"
  • L. Hainsalu "Väike hiiglane"
  • A. Kivirähk "Sirli, Siim ja saladused"
  • A. Kivirähk "Sibulad ja sokolaad"
  • K. Salu "Viljaküla Brita memuaarid"
  • J. Parijõgi "Külaliste leib"
  • T. Toomet "Vana aja lood"
  • T. Toomet "Vana aja koolilood"
  • E. Kuus "Kui vanaisa poisike oli"
  • M. J. Eisen "Kratiraamat"
  • M. J. Eisen "Eesti rahvanaljandid"
  • H. Laas "Nad olid. Meie oleme. Nemad tulevad"
  • L. Tungal "Kollitame-kummitame"
  • D. Normet "Une-Mati rannakülas"
  • H. Käo "Printsuss"
  • H. Käo "Napakad jutud"
  • O. Arder "Potsatus"
  • E. Valter "Pokuraamat"
  • E. Valter "Metsa pühapäev"
  • J. Wilson "Tracy Beakeri lugu"
  • E. Uspenski "Onu Teodor, koer ja kass"
  • S. Olsson "Jälle see Sune"
  • P. Abraham "Koolitont"
  • R. Dahl "Suur Sõbralik Hiiglane"
  • J. Akim "Metsalauluke"
  • G. Vogl "Haldjaraamat"
  • C. Collodi "Pinocchio"
  • A. Tolstoi "Kuldvõtmeke"
  • O. Preussler "Väike nõid"
  • R. Kipling "Muinaslugusid"
  • M. Cernik "Kes ehmatab ploome"
  • A. Lindgren "Väikevend ja Karlsson katuselt"

Igas veerandis tuleb läbi lugeda vähemalt üks raamat.

 

6. klass

  • Eno Raud "Kalevipoeg"
  • Enn Kippel "Meelis"
  • Helga Nõu "Pea suu"
  • Eerik Laidsaar "Kapten Tuks"
  • Reet Kudu "Pöörane reis"
  • Aare Toikka ja Aarne Mägi "Ruudi"
  • Jules Verne "20 000 ljööd vee all"
  • Astrid Lindgren "Meisterdetektiiv Blomkvist"
  • Eduard Bornhöhe "Kuulsuse narrid"
  • Mark Twain "Tom Sawyeri seiklused"

 

7. klass

  • Oskar Luts "Kevade"
  • Mihkel ja Tanel Tiks "Ja kui teile siin ei meeldi..."
  • Aidi Vallik "Kuidas elad, Ann?"
  • Jüri Parijõgi "Teraspoiss"
  • August Hindrey "Urmas ja Merike"
  • Andrus Kivirähk "Mees, kes teadis ussisõnu"
  • Eduard Bornhöhe "Tasuja"

 

8.  klass

  • J. D. Salinger "Kuristik rukkis"
  • Diana Leesalu "Mängult on päriselt"
  • Sass Henno "Mina olin siin"
  • William Golding "Kärbeste jumal"
  • Antoine de Saint-Exupere´ry "Väike prints"
  • Philip Pullman "Kuldne kompass"
  • Terry Pratchett "Autojuhid"
  • Fred Jüssi "Jäälõhkuja"

 

9. klass

  • Katrin Reimus  "Haldjatants"
  • Erich Maria Remarque  "Läänerindel muutuseta"
  • Andrus Kivirähk  "Kalevipoeg"
  • Eduard Vilde  "Pisuhänd"
  • George Orwelli  "Loomade farm"
  • Indrek Hargla  "Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus"
  • Albert Kivikas  "Nimed marmortahvlil"