Õpilaste kodu-uurimistööd

Kõikide tööde juhendaja: õp. Maret Tralla.

(2007. ja enne 2006. a. tehtud tööd on taasloodud failid; paraku mitte kõik originaalpildid ei ole õnnestunud leida, mistõttu mõned pildid on, kokkuleppel õp. Trallaga, kas asendatud mõne teise sarnasega või pole üldse kasutatud)




2012

Kunda jõeäärsed Rägavere valla maa-alal(2,58 MiB)  –  Juhan Kormik  8. klass
  • Raamatupreemia 44. üle-eestilisel koolinoorte kodu-uurimiskonverentsil III sektsioonis "Varia" [19.05.2012].


2011

Kunda jõeäärsed Vinni valla maa-alal(1,81 MiB)  –  Emili Õun  7. klass
  • II koht 43. üle-eestilisel koolinoorte kodu-uurimiskonverentsil IV sektsioonis "Paik ja lugu" [14.10.2011].


2010

Pärandkultuuri objektid Roela piirkonnas(3,30 MiB)  –  Sirli Kormik  9. klass
  • Peapreemia 42. üle-eestilisel koolinoorte kodu-uurimiskonverentsil VI sektsioonis "Seda ja teist: etno * pärimus- ja pärandkultuur * loodus" [15.10.2010];
  • 2 eripreemiat ajalooalase uurimistöö võistlusel EV presidendi auhindadele (töödega "Pärandkultuur maastikul: Roela vallseljak, Rünga ja Rasivere metsaaladel" ja "Pärand­kul­tuur maastikul: Roela piirkonna külades").


2009

Mets kui kultuurinähtus(5,83 MiB)  –  Sirli Kormik  8. klass
  • Peapreemia 41. üle-eestilisel koolinoorte kodu-uurimiskonverentsil VI sektsioonis "Seda ja teist: loodus * pärandkultuur * majandus" [16.10.2009].


2008

Saara soo kui ürgne loodusmälestis(4,02 MiB)  –  Indrek Limbak  9. klass
  • Peapreemia projekti "Ökokratt" vabariiklikul võistlusel.


2007

Minu vanaema Aino Kuusemets – üks küüditatutest(0,85 MiB)  –  Grete Taurafeldt  8. kl.
  • Tänukiri ajalooalase uurimistöö võistlusel ("Inimene 20. saj.") EV presi­­dendi auhin­da­­dele.

Roela kooli vilistlased-rahukaitsjad 1991-2006(1,32 MiB)  –  Laura Sikk  8. klass
Roela kool Wrangell'i nime edasikandja 2001-2006(1,37 MiB)  –  Gerli Essi  10B. klass (RG)


2006

Vinni vald 1990-2005(1,23 MiB)  –  Maarja Laneman  9. klass
  • Raamatupreemia ajalooalase uurimistöö võistlusel ("Taasiseseisvunud Eesti") EV presi­dendi auhin­da­dele.

Mittetulundusühingud Roelas 1993-2005(1,52 MiB)  –  Laura Sikk  7. klass
  • Tänukiri ajalooalase uurimistöö võistlusel EV presi­dendi auhindadele.


2005

Oos – Roela kultuuripildis XX sajandil(3,41 MiB)  –  Kaja Jaanson  9. klass
  • Raamatupreemia ajalooalase uurimistöö võistlusel ("Igapäevaelu Eestis 20. saj.") EV presi­dendi auhindadele.


2004

Läbi raskuste…(2,40 MiB)  –  Anni Sihver ja Marja-Liisa Kaljuvee  9. klass
  • Raamatupreemia ajalooalase uurimistöö võistlusel ("Muutuv Eesti 20. saj.") EV presi­dendi auhin­dadele.


2003

Kolme põlvkonna lapsed(0,77 MiB)  –  Hendrik Vanari  7. klass
  • Raamatupreemia ajalooalase uurimistöö võistlusel EV presidendi auhindadele.

Erivajadusega lapsed tavakoolis(1,36 MiB)  –  Marja-Liisa Kaljuvee  8. klass
  • Tänukiri ajalooalase uurimistöö võistlusel EV presi­dendi auhindadele.


2002

Kodu kauniks(1,98 MiB)  –  Sille Leetsi  7. klass
  • Raamatupreemia ajalooalase uurimistöö võistlusel ("ENSV") EV presidendi auhindadele.

Mis see on see Rasivere?(1,02 MiB)  –  Hendrik Mikk  6. klass
Üks paljudest(0,45 MiB)  –  Kaidi Urban  9. klass


2001

Nii see nimi tuli...(1,70 MiB)  –  Karl Essi  7. klass
  • Raamatupreemia 33. üle-eestilisel koolinoorte kodu-uurimiskonverentsil [12.10.2001];
  • Tänukiri ajalooalase uurimistöö võistlusel EV presi­dendi auhindadele.

Koputus, mis muutis elu(0,42 MiB)  –  Ilona Mägi  9. klass
  • Üks võitjatest küüditatute mälestuste kogumisel EV presidendi auhindadele (eks­kur­si­oon Soome Vabariiki).


2000

Üks Eesti peredest(0,70 MiB)  –  Ruth Mänd  8. klass
  • Raamatupreemia ajalooalase uurimistöö võistlusel ("Eesti kodu ja pere 20. saj.") EV presi­dendi auhindadele.


1998

Minu koduküla – Puka(2,38 MiB)  –  Marleen Taremaa  8. klass


1997

Minu suguvõsa(0,70 MiB)  –  Merily Kokorev  8. klass
Minu suguvõsa(0,80 MiB)  –  Kristiina Loik  8. klass


1996

Roela lastepäevakodu(0,95 MiB)  –  Mariann Roos  9. klass


1995

Kultuurielust Roelas läbi aegade(2,06 MiB)  –  Ariina Merede  9. klass
Ettevõtlusest Roelas(0,67 MiB)  –  Marge Loik  9. klass


1993

Minu esimene õpetaja – Helgi Moor(0,71 MiB)  –  Mariann Roos  6. klass


1992

Roela kodukandinädal(2,78 MiB)  –  Tiiu Kippar  10. klass


1991

Toomas Moor – Liiva küla talupidaja(0,28 MiB)  –  Tiit Moor  8. klass
Minu vanaema – Emilie Põllu(0,33 MiB)  –  Silver Põllu  5. klass


1990

Leonhard Jürgenson – Roela küla talupidaja(0,27 MiB)  –  Kaie Jürgenson (9. klass) ja Kaire Jürgenson (11. klass)
* Rõivastusest 1920-1940(1,07 MiB)  –  Eve Eerik ja Tiina Maasik  11. klass


1987

Viktor Kingissepa nimelise kolhoosi ajaloost(0,27 MiB)  –  Karin Karu  11. klass


1986

"Murrangu" kolhoosi ajaloost(0,55 MiB)  –  Elna Tammesaar  10. klass


1985

Töökasvatuse areng Roela koolis(1,18 MiB)  –  Liina Neelokse  10. klass
Eino Igo – sõja- ja tööveteran(0,22 MiB)  –  Silva Junolainen ja Daisy Matsalu  10. klass


1984

Roela Tuletõrje Seltsi ajaloost 1909-1940(0,40 MiB)  –  Malle Pärlin (10. klass) ja Silva Juno­lainen (9. klass)


1980

Eesti NSV teeneline õpetaja Alma Allika(0,19 MiB)  –  Roela 8-kl Kooli Leen Kullmanni nimeline 6. kl. pioneerirühm





Loe lisaks: Kodu-uuringud - Vinni Vallavalitsus