VILISTLASED  –  II maailmasõja ajal ja enne seda


Kooli lõpetajate arv (kooli kroonika järgi):
  • 1943 – 14 (8 poissi ja 6 tüdrukut);
  • 1942 – 8 (2 poissi ja 6 tüdrukut);
  • 1941 – 8 (3 poissi ja 5 tüdrukut);
  • 1940 – 15 (4 poissi ja 11 tüdrukut).

1939. a.
  1. Helju Eigi  (III r. 3.)
  2. Ellen Jürna  (I r. 6.)
  3. Leida Keba  (I r. 5.)
  4. Helga Kreek  (III r. 1.)
  5. Endel Kärdi  (II r. 2.)
  6. Robert Maurus  (I r. 3.)
  7. Asta Peebo  (III r. 4.)
  8. Heino Raudsalu  (II r. 5.)
  9. Toivo Ross  (II r. 3.)
  10. … Sirtse  (II r. 6.)
  11. Emma Terras  (I r. 4.)
  12. Velly Vahi  (III r. 5.)
  13. Heino Vainult  (II r. 1.)
  14. ?
  15. ?  (kroonika järgi lõpetas 17,
  16. ?   nendest 10 p. ja 7 t.;
  17. ?   seega 4 p. puudub pildil)
1939. a. VI kl
  • Juh. Johannes Kask (III r. 2.)
  • Õp. Agnes Rumm (II r. 8.)
  • Õp. Marie Kingsepp  (Kaasik; II r. 7.)



Roela kooli õpilased 1938. a.
Roela kooli õpilased 1938. a.


Kooli lõpetajate arv (kooli kroonika järgi):
  • 1938 – 21;
  • 1937 – 15;
  • 1936 – 14;
  • 1935 – 18;
  • 1934 – 16;
  • 1933 – 21.

 1932. a.
1932. a. VI kl
  1. Magda Allika  (t.-r. 9.)
  2. Ferdinand Juhkam  (t.-r. 2.)
  3. Karl Kobe  (t.-r. 1.)
  4. Alfred Lauri  (kesk. vas.)
  5. Elsa Lepasaar  (t.-r. 8.)
  6. Alice Matso  (t.-r. 14.)
  7. Richard Mänd  (e.-r. 3.)
  8. Juku Nirgi  (e.-r. 2.)
  9. Alvine Pariis  (t.-r. 6.)
  10. Floora Rassak  (t.-r. 13.)
  11. Valter Siil  (e.-r. 1.)
  12. Erich Sipsakas  (kesk. par.)
  13. Ellen Uueni  (t.-r. 10.)
  14. Paul Vaademan  (t.-r. 5.)
  15. Elfride Vahi  (t.-r. 11.)
  16. Vera Vasiljeva  (t.-r. 15.)
  17. Arkadi Veinman  (e.-r. 4.)
  18. ?  (kroonika järgi lõpetas 18)
  • Juh. Johannes Kask  (tagar. 17.)
  • Õp. Marie Kingsepp  (Kaasik; tagar. 7.)
  • Õp. Agnes Neublau  (Rumm; tagar. 12.)
  • Õp. Linda Undivill  (tagar. 3.)
  • Praktik. Salme Pilli  (tagar. 16.)
  • Praktik. Eliise Rumm  (tagar. 4.)



Roela kooli õpilased 1931. a.
Roela kooli õpilased 1931. a.


Kooli lõpetajate arv (kooli kroonika järgi):
  • 1931 – 16;
  • 1930 – 14;
  • 1929 – 10.


1929. a. VI klass
Kooli lõpetajad 1929. a.
Juh. Johannes Kask (II r. 4.); õpetajad Marie Kaasik (I r. 1.), Agnes Neublau (Rumm; II r. 8.) ja Linda Undivill (II r. 7.).


Kooli lõpetajate arv (kooli kroonika järgi):
PS! Kooli kroonikast selgub, et aastani 1928 said "lõputunnistused" nii 4. kui 6. klass.

  • 1928: IV kl. – 10;  VI kl. – 7;
  • 1927: IV kl. – 9;  VI kl. – 11.


1927. a. VI kl
Kooli lõpetajad 1927. a.
Juh. Johannes Kask (II r. 2.); õpetajad Marie Kaasik (II r. 1.) ja Agnes Neublau (Rumm; II r. 7.).


 Kooli lõpetajate arv (kooli kroonika järgi):
IV klass
  • 1926 – 16 (11 p. ja 5 t.);
  • 1925 – 35 (15 p. ja 20 t.);
  • 1924 – 13 (9 p. ja 4 t.);
  • 1923 – 18 (6 p. ja 12 t.);
  • 1922 – 5.
VI klass
  • 1926 – 16 (8 p. ja 8 t.);
  • 1925 – 10 (4 p. ja 6 t.);
  • 1924 – 7 (3 p. ja 4 t.);
  • 1923 – 7 (3 p. ja 4 t.).



1922. a. V kl
Kooli (V klassi) lõpetajad 1922. a.
Juh. Johannes Kask (III r. 4.); õpetajad Ida Sandberg (I r. 3.) ja Agnes Rumm (I r. 4.).



Roela valla- ja mõisakooli 1908.-1913. aastate aruanded



Juhuse läbi sattus õpetaja M. Tralla kätte Roela valla- ja mõisakoolide 1907/1908. – 1912/1913. õppe­aastate aruannete koopiad. Sel ajal esitasid koolid aruanded kohaliku kihelkonna kirikule (Roela koolid seega Viru-Jaagupi kirikule).

Kuna sel ajal oli 1 klassi (ehk kolme aasta või "talve"; vt. Wikipedia-st ja Miksike-sest) läbimise kohustus (ja teadupärast Roela koolid olid ka 3-klassilised), siis jääb pisut mõistatuseks, miks mõnede õpilaste kohta oli märgitud 4. või 5. "talv", kuigi hinnete järgi poleks pidanud "talve"-kursust kordama. Samas mitmed õpilased (eriti mõisakoolis) läbisid ainult 2 "talve".
Teine huvitav asi nende aruannete juures on "kordajad lapsed" ja tegu ei ole meie mõistes istuma jäe­tutega. Enamus õpilasi (eriti vallakoolis) olid peale kooli lõpetamist "kordajate laste" nimekirjas ja see kestis samuti 3 (või 4-5) aastat. Kui vallakool alustas klasside numeratsiooni uuesti "1"-ga, siis mõisa­kool jätkas seda (4., 5. jne). Samuti ilmneb aruannetest, et "kordajad lapsed" käisid üsna vähe koolis, õppeaasta jooksul 13-22 päeva ehk ilmselt kord nädalas.

Allpool on välja toodud potentsiaalsed koolilõpetajad (aruannete töötlemise tulemusel, kuna nendes ei kajastu, kes lõpetas kooli ja kes mitte); vasakus veerus on toodud "päris=koolilapsed" ja pare­mas veerus "kordajad lapsed" ning sulgudes nimede järel lõpetatud klass ja isa nimi (mõnel juhul aga ema nimi). Samuti on üritatud kasutada tolleaegset nimede kirjutusviisi, mis aga kahjuks ei ole lihtne, kuna pahatihti erinevatel aastatel kirjutati ka nimed erinevalt.




 1913. a.   (kuna puudub võrdlus järgmise aastaga, siis ei pruugi kõik lõpetajad olla)
Vallakool:
  1. Arnold Kreis (III, Kaarel)
  2. Aleksander Laks (III, Juhan)
  3. Eduard Lauri (III, Mihkel)
  4. Ida Lauri (III, Hans)
  5. Mihkel Pajupuu (III, Toomas)
  6. Anna Pilli (III, Johannes)
  7. Ida Prillop (III, Toomas)
  8. Alma Saega (III, Joosep)
  9. Emilie Saega (III, Joosep)
  10. Arnold Treufeldt (III, Gustav)
  11. Johannes Weinmann (III, Toomas)
  1. Johannes Annukas (III, Toomas)
  2. Karl Erik (III, Toomas)
  3. Eduard Juhkam (IV, Toomas)
  4. Anete-Marie Laks (III, Juhan)
  5. Jaan Lauri (IV, Hans)
  6. Johannes Lauri (IV, Mihkel)
  7. Eduard Mihkelson (IV, Mihkel)
  8. Aleksander Nirgi (III, Toomas)
  9. Anete Peebu (III, Mihkel)
  10. August Prillop (IV, Jüri)
  11. Karl Rospus (IV, Jaan)
  12. Helene-Marie Sipsakas (III, Jaan)
  13. Karl Weinmann (IV, Jüri)
 
Mõisakool:
  1. Anna Alavere (IV, Juhan)
  2. Ewald Hansar (IV, Jüri)
  3. Meta Kiltmann (III, Hans)
  4. Helene Kärdi (III, Kustav)
  5. Eliise Lossi (IV, Ann)
  6. Emilie Lossi (III, Mihkel)
  7. Marta Neudorf (IV, August)
  8. Elli Tammik (IV, Toomas)
  1. Johannes Nirgi (VI, Jaan)
  2. Eduard Siller (VI, Mihkel)
  3. August Tombach (VI, Mihkel)

 1912. a.
Vallakool:
  1. Anna Alavere (III, Tõnu)
  2. Johannes Haawel (V, Mihkel)
  3. Woldemar Juhkam (III, Toomas)
  4. Oswald Kongi (III, Mihkel)
  5. Helene Leimann (IV, Jaan)
  6. Karl Pajupuu (IV, Toomas)
  7. Anete Põiklik (IV, Jakob)
  8. Alwine-Johanna Püss (III, Tõnu)
  9. Helmi-Bernhard Saega (III, Joosep)
  10. Johannes Saega (III, Joosep)
  11. Anna-Anete Sipsakas (III, Jaan)
  12. Oswald Treufeldt (IV, Gustav)
  1. Ida-Kristine Kongi (IV, Mihkel)
  2. Lisete Lauri (IV, Toomas)
  3. Anete-Johanna Nirgi (III, Toomas)
  4. Anete Pajupuu (IV, Toomas)
  5. Natalie Prillop (III, Toomas)
  6. Oswald Prillop (III, Mihkel)
  7. Rudolf Rospus (III, Mart)
  8. Johannes Treufeldt (III, Gustav)
  9. Alwine Wanari (III, Juhan)
 
Mõisakool:
  1. Ernst Hansar (IV, Jüri)
  2. Pauline Kapral (II, Tõnu)
  3. Iida Nirgi (III, Jaan)
  4. Salme Pukk (II, Leena)
  5. August Stromann (IV, Mart)
  6. August Suup (III, Juhan)
  7. Aleksandr Tammik (III, Toomas)
  8. Heinrich Uueni (III, Joosep)
  9. Marie Waldek (III, Jaan)
  10. Helene Weinmann (III, Toomas)
  1. Jaan Lekkim (VI, Jakob)
  2. Salme Lossi (VI, Mihkel)
  3. Toomas Siller (VI, Mihkel)
  4. Marie Weinmann (VI, Toomas)

 1911. a.
Vallakool:
  1. Woldemar Juhkam (III, Jaan)
  2. Juhannes Lauri (IV, Mihkel)
  3. Helene Malmberg (IV, Jaan)
  4. Amanda Moor (III, Toomas)
  5. Anete Nirgi (IV, Jaan)
  6. Eliise Rikken (III, Magnus)
  7. Eduard Rospus (III, Jaan)
  8. Woldemar Rospus (IV, Mart)
  9. Eduard Johannes Saare (III, Toomas)
  10. Ida-Willemine Sipsakas (III, Mart)
  11. Aleksei-Ferdinand Soone (III, Jüri)
  12. Oswald-Tiidwe Soone (III, Jüri)
  13. Helene Uueni (III, Jüri)
  14. Anete Wanari (III, Juhan)
  15. Jaan Weinmann (III, Toomas)
  16. Rudolf Weinmann (III, Aleksandr)
  1. Gustav Annukas (IV, Toomas)
  2. August Kallmann (IV, Tõnu)
  3. Alwine Kreis (IV, Karl)
  4. Julie-Katarina Lauri (IV, Hans)
  5. Julie-Pauliine Moor (III, Toomas)
  6. Marie Põiklik (III, Madi)
  7. Mihkel Sipsakas (III, Mart)
  8. August Tiitsu (IV, Juhan)
  9. Julie Tramberg (IV, Liisa)
  10. Karl Uueni (V, Jüri)
  11. Anete Weinmann (IV, Aleksandr)
 
Mõisakool:
  1. Lisette Baumann (IV, Toomas)
  2. Paul Hansar (IV, Jüri)
  3. Rihardt Kask (III, Mihkel)
  4. Aleksandr Kiltmann (IV, Hans)
  5. Juhanes Otsa (III, Toomas)
  6. Emilie Pärnson (III, Kaarel)
  7. Iida Siwwi (III, Mihkel)
  8. Juhanes Saks (II, Jaan)
  9. Salme Suup (II, Juhan)
  10. Jaan Tammik (II, Mihkel)
  11. August Tombach (III, Mihkel)
  12. Aleksandr Tramberg (III, Liisa)
  13. Pauline Uueni (II, Kaarel)
  14. Antonia Woormann (III, Aleksandr)
  1. Jakob Leimann (VI, Jaan)
  2. Jaan Uueni (VI, Kaarel)

 1910. a.
Vallakool:
  1. Johannes Annukas (III, Toomas)
  2. Karl Erik (III, Toomas)
  3. Anete-Marie Laks (III, Juhan)
  4. Aleksander Nirgi (III, Toomas)
  5. Anete Peebu (III, Mihkel)
  6. Helene-Marie Sipsakas (III, Jaan)
  7. Willem Ööbik (V, Adu)
  1. Hans Lauri (IV, Mihkel)
  2. Karl Martits (IV, Mihkel)
  3. Aliide Peebu (III, Mihkel)
  4. Johannes Prillop (IV, Toomas)
  5. Anete Rikken (III, Magnus)
  6. Johannes Rospus (IV, Mihkel)
  7. Julius Treufeldt (IV, Gustav)
  8. Marie Udrik (III, Toomas)
  9. Johannes Weinmann (IV, Jüri)
 
Mõisakool:
  1. Karl Annukas (II, Jaan)
  2. August Eigi (III, Hans)
  3. Iida Jänes (II, Joosep / Ado?)
  4. Karl Käbba (III, Jakob)
  5. Jaan Kärdi (II, Toomas)
  6. Iida Neudorf (III, August)
  7. Aleksandr Otsa (III, Toomas)
  8. Aline Johanna Pukk (III, Mihkel)
  9. Pauline Suup (II, Juhan)
  10. Albert Rikken (III, Jakob)
  11. Wilhelmine Woormann (III, Aleksandr)
  1. Juhanes Annukas (VI, Jaan)
  2. Karl Baumann (VI, Toomas)
  3. August Kiltmann (VI, Hans)
  4. Pauline Stromann (VI, Mart)

 1909. a.
Vallakool:
  1. Anna-Helene Juhkam (III, Mihkel)
  2. Eduard Juhkam (III, Toomas)
  3. Jaan Lauri (III, Hans)
  4. Eduard Mihkelson (III, Mihkel)
  5. Anete-Johanna Nirgi (III, Toomas)
  6. August Prillop (III, Jüri)
  7. Oswald Prillop (III, Mihkel)
  8. Natalie Prillop (III, Toomas)
  9. Rudolf Rospus (III, Mart)
  10. Alwine Wanari (III, Juhan)
  11. Karl Weinmann (III, Jüri)
  1. Eduard Annukas (IV, Toomas)
  2. Helene Erik (IV, Mart)
  3. Anna Juhkam (III, Toomas)
  4. Karl Juhkam (IV, Toomas)
  5. Jaan Jürna (IV, Juhan)
  6. Marie Jürna (IV, Karl)
  7. Johannes Kongi (III, Mihkel)
  8. Hans Mihkelson (III, Mihkel)
  9. Aliine Nirgi (V, Toomas)
  10. Marie Pilli (IV, Mihkel)
  11. Aleksander Soone (III, Matilde)
  12. Aliide Treufeldt (IV, Toomas)
  13. Rudolf Wakker (IV, Karl)
  14. Ida Wanari (IV, Juhan)
  15. Karl Weinmann (IV, Aleksandr)
  16. Niina Ööbik (IV, Adu)
 
Mõisakool:
  1. Eduard Eigi (III, Hans)
  2. Marie Kiltmann (II, Hans)
  3. Salme Lossi (III, Mihkel)
  4. Amanda Pääro (III, Jaan)
  5. Jaan Uueni (III, Kaarel)
  1. Alma Kesküla (VI, Jakob)
  2. Jakob Lauri (VII, Miina)
  3. Anete Leimann (VI, Jaan)
  4. Mihkel Pajupuu (VII, Toomas)

 1908. a.
Vallakool:
  1. Johannes Juhkam (III, Jüri)
  2. Ida-Kristine Kongi (III, Mihkel)
  3. Johannes Lauri (III, Mihkel)
  4. Lisete Lauri (III, Toomas)
  5. Julie-Pauliine Moor (III, Toomas)
  6. Anna-Katarina Nirgi (III, Toomas)
  7. Anete Pajupuu (III, Toomas)
  8. Marie Põiklik (III, Madi)
  9. Mihkel Sipsakas (III, Mart)
  10. Johannes Treufeldt (III, Gustav)
  11. Marie Weinmann (III, Toomas)
  1. Katta Kallmann (III, Tõnu)
  2. Eduard Martits (III, Mihkel)
  3. Mihkel Martits (III, Jakob)
  4. Anete Moor (IV, Mihkel)
  5. Johannes Noggo (III, Andres)
  6. Anete Wilkes (IV, Andres)
 
Mõisakool:
  1. Iida Baumann (III, Toomas)
  2. Linda Kesküla (II, Jakob)
  3. Marie Käbba (II, Jakob)
  4. Anna Marie Kärdi (III, Kustav)
  5. Johannes Nirgi (III, Jaan)
  6. Karl Rospus (III, Jaan)
  7. Eduard Siller (III, Mihkel)
  8. Karl Tombach (III, Mihkel)
  9. Rosalie Tomp (III, Kaarel)
  1. Marie Annukas (VI, Jaan)
  2. Wilhelmine Hallikas (VI, Jüri)
  3. Katherine Kukk (VI, Mihkel)
  4. Marie Laarits (VI, Madis)
  5. Heleene Rebane (VI, Hindrek)
  6. Marie Siller (VI, Mihkel)
  7. Iida Uueni (VI, Kaarel)