Meie kooli õpilased TV10 Olümpiastarti võistlustel 21. detsember anne

Selle aasta kevadel kutsus Simuna kooli õpetaja Roela Kooli osalema TV-10 olümpiastarti võistlustele.

Koolid on jagatud kahte gruppi: I grupp (põhikoolide osas 251 või enam õpilast), II grupp (põhikoolide osas 250 või vähem õpilast). II grupis võib moodustada mitme kooli õpilastest koosnevaid ühisvõistkondi.

Arutelu kooli direktori Aive Alaverega võistlustel osaelmiseks oli äärmiselt positiivne ja toetav. Järgmiseks tuli rääkida õpilastega ja nendelt osavõtuks nõusolek saada.  Viimastel aastatel oleme parimate sporditüdrukute ja -poistega osalenud peaaegu kõikidel maakondlikel võistlustel ja TV-10 olümpiastarti sarjas.

Vabariiklikel võistlustel osalemiseks oli vaja muretseda naelkingad ja ühtne võistlussärk. Suur tänu õpetaja Anne Maalmanile, kes imeväel leidis sponsorid ja aitas muretseda võistlussärgid ning naelikud. Tänu väga oskuslikule asjaajamisele, said õpilased juba 29. novembril maakonna võistlustel naelikud jalga ja särgid selga.

Tuhat tänu sponsoritele Elmi OÜ, Taali Mesila OÜ ja kohalik ettevõtja Toomas, kes meid rahaliselt toetasid. Suur tänu toetajatele, kes aitasid nii jõu kui nõuga.

3. detsembril osales ühendvõistkond Roela-Simuna-Võsu üleriigilisel TV-10 olümpiastarti 52. hooaja avaetapil Võrus, kus saavutasime II grupis üle ootuste eduka esinemisega III koha. Meie kooli esindas sel korral 5.klassi õpilane Kevin Muusik ja 3.klassi õpilane Henry Otsa.

Avaetapp on aga üks väike osa kogu võistlussarjast. Hoiame pöidlaid, et ka järgnevad võistlused oleksid edukad!

Meie tublid sporditüdrukud ja –poisid, oleme teie üle väga uhked!

TV 10 Olümpiastarti on Eesti Kergejõustikuliidu ja Eesti Rahvusringhäälingu koostöös korraldatav noortesporti propageeriv võistlussari – ainulaadne kogu maailmas! 2022. aasta 3. detsembril alustas Võrus võistlussari juba oma 52. hooaega!

TV 10 Olümpiastarti on 1971. aastast Eesti Rahvusringhäälingu ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv sari, millest on  sirgunud 26 olümpiamängudele jõudnud kergejõustiklast ja kogemusi saanud paljude teiste alade koondislased.

Võistlussari on olnud näiteks avastardiks olümpiavõitja Gerd Kanteri ja paljude teiste Eesti kergejõustikutippude karjäärile: Andrus Värnik, Ksenija Balta, Marek Niit, Grit Šadeiko, Maicel Uibo, Rasmus Mägi, Janek Õiglane

TV 10 Olümpiastarti on kaheastmeline võistlussari, mis katab ära terve Eesti: eelvõistlused maakondades ja viis üle-eestilist võistlust (ühel hooajal) – neli üksikalade etappi ning üks mitmevõistluse finaaletapp.

Võisteldakse võistkondlikus ja individuaalarvestuses. Võistlused toimuvad kahes vanuseklassis: vanem grupp – 13-14-aastased poisid ja tüdrukud ning noorem grupp – 12-aastased ning nooremad poisid ja tüdrukud. Võistkondlikus arvestuses võistlevad koolide võistkonnad.

Roela Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Uudo Kruusimägi

Meie tublid sporditüdrukud ja –poisid, oleme teie üle väga uhked!

Roela Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Uudo Kruusimägi