Kodukorra LISA 4  –  võimla kasutamine

võimla kasutamise kord

Kasutamise kord kooli kehalise kasvatuse tundide ajal

1. Võimlasse võib siseneda ainult puhastes spordijalatsites.

2. Õpilased sisenevad võimlasse tunnikellaga ja AINULT koos õpetajaga, kes kontrollib spordijalatseid ja nende puhtust.

3. Võimlas võivad õpilased olla vaid koos õpetajaga.

4. Vahenditeruumi võivad õpilased siseneda ainult õpetaja loal, tema ülesandel.

5. Võimlas on keelatud:
  1. rippuda korvirõngastel, kangil;
  2. kõndida poomil;
  3. vedada matte laiali;
  4. süüa, juua jooke, närida nätsu.

6. Inventari tahtliku lõhkumise korral kompenseerib õpilane kahju vastavalt inventari väärtusele.

7. Tunni lõppedes lahkuvad õpilased võimlast. Vahetunni ajaks ilma õpetajata võimlasse jäämine on keelatud.

Kasutamise kord tunnivälisel ajal

1. Võimlasse võib siseneda ainult puhastes spordijalatsites (vahetatud vahetult enne võimlasse sise­nemist).

2. Võimla on mõeldud sportlikuks tegevuseks vastavalt graafikule.

3. Treeningrühmaga harjutamise ajal vastutab korra ning võimla ja inventari heaperemeheliku kasu­tamise eest treener/juhendaja.

4. Treener/juhendaja kontrollib enne treeningu algust võimla korrasolekut.

5. Õpetaja abiruumi uks peab treeningtunni ajal olema lukustatud, samuti võimla välisuks.

6. Võimlas on keelatud:
  1. rippuda korvirõngastel
  2. süüa, juua magusaid jooke, närida nätsu.

7. Treener/juhendaja tagab treeningtunni õigeaegse lõpetamise, kannab oma treeningukorra ringi­päevikusse.

8. Inventari (ka põrand) tahtliku rikkumise puhul tuleb see kompenseerida kahju tekitajal vastavalt inventari väärtusele.