Kodukorra LISA 3  –  õpilaste tunnustamine

õpilaste tunnustustamise kord

Ferdinand von Wrangelli nim Roela Lasteaia-Põhikooli tunnustamise kord on kooskõlas järgmiste seaduste ja määrustega: põhikooli- ja gümnaasiumiseadus (09.06.2010) ja õpilaste tunnustamise kord (haridus- ja teadusministri määrus nr 37, 09.08.2010).

Üldsätted

Õpilase tunnustamise eesmärk on:
  1. läbimõeldud tähelepanu osutamine kohusetundliku ja tulemusliku õppimise või tegevuse eest;
  2. motivatsiooni hoidmine ja tõstmine;
  3. enesehinnangu tõstmine;
  4. tagasiside andmine väga heade õpitulemuste ja/või käitumise kohta;
  5. tagasiside andmine võrreldes eelnevaga oluliselt paranenud õpitulemuste või käitumise kohta.

Õpilaste põhiliste saavutuste määratlemise ja tunnustamise kord

1. Kiituskiri „väga hea õppimise eest” – põhikoolis aastahinnete alusel, kui aastahinneteks on ainult „5”, võib olla üks „4” järgmistest õppeainetest: kunstiõpetus, tööõpetus või kehaline kasvatus. Käitumine „eeskujulik” või „hea”.
  2. Kiituskiri „väga heade tulemuste ees üksikus õppeaines” – viimased kolm aastat on olnud antud aines ainult „5” ning osalenud selle aine maakondlikul või üleriigilisel olümpiaadil. Kiituskiri antakse 9. klassi lõpus.
  3. Kiitusega põhikooli lõputunnistus – tunnustatakse põhikoolilõpetajat, kelle kõigi lõpu­tunnistusele kantavate õppeainete viimane aastahinne ja lõpueksami hinne on „väga hea” ning käitumine „eeskujulik” või „hea”.
  4. Vallavanema vastuvõtt – maakonnas 1.-6. koht või üleriigiliselt kooli esindanud õpilased (aineolümpiaadidel, konkurssidel, sportlike või loominguliste saavutuste eest).
  5. Kooli direktori käskkiri „ väga hea ja hea õppimise eest, käitumine eeskujulik või hea – põhikoolis 1.-9. klassini.
  6. Kooli tänukiri – õpilaste eriliste püüdluste tunnustamine hinnetest olenemata. Ühekordne ülesande tubli täitmine.
  7. Kevadine tunnustamine koolis – maakonnas 1.-6. koht või üleriigiliselt kooli esindanud õpilased (aineolümpiaadidel, konkurssidel, sportlike või loominguliste saavutuste eest).
  8. Kirjalikud kiitused – aineõpetajate või klassijuhataja otsus.
  9. Direktori käskkirjaga kiitused – väga hea õppeedukuse eest või muude eriliste teenete eest igapäevases koolielus.
  10. Suulised kiitused ja tunnustused – aineõpetajate või klassijuhataja otsus.
  11. Õppeaastat „väga heade“ (aastahinded kõik „5“-d, v.a. oskusained) hinnetega lõpetavat õpilast premeeritakse õppeaasta lõpus õppetööst vabade päevadega.